Batist Medical Group
Germany
Batist Medical Deutschland
Austria
Batist Medical Austria
Poland
Batist Medical Polska
Czech Republic
BATIST Medical a.s.
Slovakia
Batist Medical SK, s.r.o.

Novinky

16.10.2018

Zmiana struktury własnościowej Batist Medical Group

Zmiana struktury własnościowej Batist Medical Group


Drodzy Partnerzy Biznesowi,

Mam przyjemność i przywilej ogłosić Państwu, że nastąpiła poważna zmiana w strukturze właścicielskiej Batist Medical Group.

W dniu 27 września 2018 r. Batist Medical Holding, będący w całości własnością czeskiej spółki holdingowej, nabył 100% wszystkich udziałów Batist Medical od byłej spółki macierzystej OneMed Group.

Po długim okresie niezbędnego rozważania, refleksji i wielu rozmowach z przedstawicielami kierownictwa wyższego szczebla OneMed, podjęty został ostateczny krok, który ma na celu ochronę i wyniesienie naszej firmy ku dostatniej przyszłości, a także zapewnienie możliwie najlepszych usług, które chcielibyśmy zaoferować Państwu i naszym pacjentom.

Batist Medical został założony przez mojego ojca na początku lat 90. W 2011 roku moja rodzina zdecydowała się sprzedać firmę szwedzkiej spółce OneMed Group, jednej z największych europejskich firm dystrybucyjnych. Ja pozostałem jednak liderem zintegrowanego Batist Medical ( w tym spółki OneMed w Polsce ) stając się również akcjonariuszem OneMed Group.

Okres między obiema transakcjami - zbyciem i niedawnym odkupem - był niezwykły dla całej naszej firmy z wielu perspektyw: od uprofesjonalnienia biznesu, poprzez wzrost przychodów oraz kulturową zmianę, która sprawiła, że staliśmy się prawdziwym międzynarodowym graczem.

Jestem bardzo wdzięczny firmie OneMed za tę wyjątkową okazję bycia częścią tak ważnego i cenionego uczestnictwa w rynku.

Dzisiaj Batist Medical oferuje pracę ponad 300 pracownikom i zapewnia bezpieczeństwo ich rodzinom.

Działamy w około 20 krajach za pośrednictwem lokalnych biur lub dystrybutorów.

Istotną częścią naszej strategii biznesowej jest najnowocześniejszy zakład produkcyjny położony nieopodal naszej centrali w Cervenym Kostelcu na północy Czech. Produkujemy tam wyroby medyczne wysokiej jakości, takie jak CPT ( Zestawy Custom-Pack ), materiały opatrunkowe, zestawy obłożeń pola operacyjnego i wiele innych.

Chciałbym wyrazić moją wdzięczność za to, że mogłem stać się Państwa zaufanym partnerem i współpracować z naszymi wspólnymi klientami i pacjentami.

Ciągle ulepszamy nasz zespół, jego wiedzę i doświadczenie, a także dodajemy nowe funkcje, aby nadążyć za postępującymi w szybkim tempie zmianami w naszym środowisku biznesowym.

W związku z tym, wkrótce zaoferujemy rozszerzony portfel naszych usług i produktów.

Zapraszam do przyłączenia się do mnie i mojego zespołu podczas tej ekscytującej podróży!


Z poważaniem,

Tomas Mertlik

CEOWe use cookies to improve your website experience. By continuing to browse this site, you consent to the use of cookies. More information